Senjorų grupės „Cosmos“ mazgų santrauka su pristatymu. „Erdvės užkariavimas“ (pamokos apie pažinimą vyresniojoje grupėje santrauka)

Anotacija tiesiogiai - švietėjiška veikla v vyresnioji grupė tema „Mano fantazijų planeta“.

Autorius: Shchukina Liudmila Aleksandrovna, MBDOU "Sujungto darželio Nr. 174" mokytoja, Voronežas
Produkto aprašymas: Siūlau jums tiesioginės edukacinės veiklos, skirtos nuoseklios kalbos ugdymui vyresniems ir parengiamiesiems vaikams, santrauką tema „Mano fantazijų planeta“. Ši medžiaga bus naudinga vyresniųjų pedagogams, parengiamoji grupė... Tai kalbos raidos pamokos santrauka, kuria siekiama ugdyti nuoseklią kalbą per pasakojimą.

Tiesioginės edukacinės veiklos vyresniojoje grupėje santrauka tema: „Mano fantazijų planeta“

Tikslas: lavinti nuoseklią kalbą per pasakojimus.
Edukacinės užduotys:
- kurti nuoseklias istorijas naudojant mnemonines lenteles;
- įtvirtinti dikcijos aiškumą tariant grynas frazes;
- nustatyti gebėjimą ugdyti lyginamasis laipsnis būdvardžiai.
Edukacinės užduotys:
- ugdyti patriotizmo jausmą, pasididžiavimą savo šalimi, geranoriškumo jausmą kitų planetų gyventojams.
- ugdyti pozityvaus elgesio žaidimo metu įgūdžius.
Mįslių sprendimas šia tema.
Priėmimai:
muzikinis akompanimentas;
klausimai vaikams, skirti priežastiniams ryšiams nustatyti;
lavinimo pratimai („Centrifuga“, „Kosminiai spinduliai“ žaidimo technikos (vaikų įvedimas į žaidimo situaciją)
žodžių žaidimai („Pasakyk priešingai“, „Atšokėjai“)
meninis žodis (grynos frazės, mįslės).
Metodai:
žodinis (pokalbis, pasakojimas);
vizualinis (saulės sistemos žemėlapis, vaikų rankdarbiai tema „Kosmosas“, skaidrės);
praktiška (žodžių schemos išdėstymas.),
žaidimas (veiksmų ir judesių imitacija)
Demonstracinė medžiaga: Saulės sistemos žemėlapis, planetos, žvaigždynai, lankai, grupės „Kosmosas“ muzikinės kompozicijos, kompiuterinis pristatymas.
Dalomoji medžiaga: paveikslėliai su maisto atvaizdu, kortelės su žodžių schema.
Salės apdaila: Saulės sistemos modelis, kosminiai kūnai, planetos.

GCD judėjimas
Salę puošia tema „Erdvė“. Vaikai įeina į salę skambant muzikai.
Pedagogas: Laba diena, vaikinai ir mieli svečiai. Labai džiaugiuosi jus visus matydamas. Jūs ir aš mėgstame keliauti į skirtingas vietas. Ir šiandien vėl kviečiu jus į vieną mums nežinomą vietą. Galite atspėti, kur mes eisime, jei atspėsite mįsles.
Mįslė numeris 1. Baltos gėlės ant mėlynos skarelės žydi vakare ir nuvysta ryte. (dangus, žvaigždės)
Mįslė numeris 2. Iš kokio kaušelio jie negeria, nevalgo, o tik žiūri? (Didieji Grįžulo Ratai)
Mįslė numeris 3. Geltona plokštelė guli danguje, geltona duoda mums šilumą (saulė)
Mįslė numeris 4. Močiutė virš trobelės kabo duonos gabalėlis, šunys loja, negali gauti (mėnesis)
Mįslė numeris 5. Aplink gimtąją mamą devyni vaikai vaikšto ratu (planetomis Saulės sistema)
Mįslė numeris 6. Susideda iš šviesos taškų, pilna viršutinio planetų kambario (erdvės)
Pedagogas:Žmogus jau seniai svajojo skristi, tai sakoma daugelyje pasakų. Prisiminti pasakų herojai kas skrido?
Vaikų atsakymai.
Pedagogas: Kosmosas visada domino žmogų. Ar kitose planetose yra oro? Ar yra gyvybė? Astronautai labai ilgai ruošiasi skristi į kosmosą. Koks turėtų būti astronautas?
Vaikų atsakymai.
Pedagogas: Taip pat išklausysime mokymo kursą. Kiekvienas, kuris leidžiasi į skrydį, turi žinoti, kaip veikia galaktika.
1. Kaip vadinasi planeta, kurioje gyvename? (Žemė)
2. Per kiek laiko Žemė užbaigia vieną apsisukimą aplink Saulę?
3. Kur skristi iš Mėnulio į Žemę, ar iš Žemės į Mėnulį?
4. Kokios planetos yra įtrauktos į Saulės sistemą?
5. Kodėl besisukdamos aplink Saulę planetos nesusiduria ir neatsitrenkia viena į kitą?
6. Kuri planeta yra didžiausia? O mažiausias?

7. Pridėkite norimą žodį:
a) skrenda kosmose - (astronautas)
b) stebimos žvaigždės – (astronomas)
c) pranašauja likimą pagal žvaigždes - (astrologas)
Pedagogas: Puiku, sėkmingai įveikėte pirmąjį etapą. Bandymai labai rimti, bet visi astronautai su jais susidoroja lengvai. Kodėl manote?
Vaikų atsakymai: Traukinys.
Pedagogas: Tikriausiai visi žinote, kaip tikri astronautai treniruojasi specialiose centrifugose, paruošdami savo kūnus perkrovai. Kad būtume pasiruošę skrydžiui, surengsime treniruotę. Centrifugų neturime, bet susiorganizuoti galime patys.
-Norint skristi į kosmosą, reikia daug ką nuveikti.
Išskleiskite lankus. Vaikai keliasi lankais.
Skamba konkursas „Centrifuga“. muzikinė kompozicija grupė "Space"

Pedagogas: Jūs, vaikinai, esate puikūs. Manau, kad galime eiti į kosmosą. Dabar prisiminkite ir pasakykite man, koks vis dar sunkumas gyvenant erdvėlaivyje, kokią būseną patiria kosmonautai?
Vaikų atsakymai: Nesvarumas.
Pedagogas: Mūsų laukia ilgas kelias, užkandžiaukime. Atsisėskite prie stalo. Maistas yra priešais jus. Išdėstykite žodžio kontūrą.
Pedagogas: Pažiūrėkime, kokį kosmosą mums paruošė maisto mokslininkai ir gydytojai. Esant nulinei gravitacijai, sunku paimti maistą, kad jis neišskristų, nesiskirstytų po laivą, maistas laikomas tūbelėse.
Vamzdeliai turi 1, 2 arba 3 juosteles. Turite įvardyti maistą, kurio pavadinime yra 1, 2 arba 3 skiemenys (pabandykite nustatyti skiemenis žodžiuose: sriuba, barščiai, mėsa, kotletas, guliašas, želė, kompotas, vanduo).

Pedagogas: Kviečiu skristi į planetą Alfa-beta, kuri yra kitoje galaktikoje. Prašau įgulos užimti savo vietas laive, parašei numerius, užimk atitinkamą vietą.
Prieš skrydį visi kartu sakome gryną frazę: Mes visi skrendame į planetą, į planetą Alfa beta. Astronautai nebijo ir siekia žvaigždės. 3, 2, 1 - Pradėkite! Pirmyn!
Skamba grupės „Space“ muzikinė kompozicija
Skaidrės
Pedagogas:Žiūrėkite, vaikinai, mes esame saulės sistemoje: tai mūsų galaktika. Mūsų galaktikos centre yra didelė žvaigždė – Saulė. Aplink Saulę juda devynios planetos.


1. Pirma, mažiausia planeta Merkurijus yra arčiausiai Saulės. Dieną čia labai karšta, o naktį labai šalta. Šioje planetoje nėra kuo kvėpuoti. Ne vienas žmogus yra įkėlęs koją į Merkurijaus planetą.


2. Veneros planeta šalia Saulės. Ant jo labai karšta. Sunku jį pamatyti, nes jį dengia debesys.


3. Trečioji planeta nuo Saulės, joje gyvename – tai Žemė. Vienintelė Saulės sistemos planeta, kurioje yra gyvybė.


4. Ketvirtoji planeta nuo Saulės Marsas yra rausva žvaigždė. Anksčiau žmonės manė, kad šioje planetoje yra gyvų būtybių, tačiau jie klydo.


5. Penkta pagal dydį planeta – Jupiteris susideda iš skysčio ir dujų.


6. Saturno planeta yra šeštoji nuo Saulės. Saturnas yra graži geltonai oranžinė planeta, ją visada supa akmenų ir ledo žiedai.


7. Labiausiai nutolusios nuo Saulės planetos, vadinasi, jos yra labai šaltos ir žmonėms mažai žinomos Uranas iš ledo ir dujų su dryžiais. Sukasi gulėdamas ant šono.


8. Aštuntoji planeta mėlynos spalvos– Neptūnas yra didesnis už Uraną. Jame amžinai viešpatauja ledinė žiema.


9. Plutonas yra toliausiai nuo Saulės. Tai pilka planeta, mažesnė už Neptūną.


Pedagogas:Štai mes esame planetoje. Kaip manai, kas yra ši planeta? Su kuo galime susitikti naujoje planetoje? Bet juk žemiečiai nieko nežino apie Alfa-beta planetą. Kas nori svajoti ir sukurti ateivių istoriją?
Vaikų pasakojimai. (visi kalba apie savo planetą)


Pedagogas: Tačiau ateiviai nieko nežino apie mus ir mūsų planetą. Papasakokime jiems apie tai, o nuotraukos mums padės.
Žemiečių istorijos apie jų planetą rinkinys.
1. Kokios formos yra mūsų planeta ir kaip ji vadinasi?


Vaikai: Mūsų planeta Žemė yra rutulio formos.
2. Kodėl Žemėje keičiasi metų laikai?


Mūsų planetoje keičiasi metų laikai: žiema, pavasaris, vasara ir ruduo. Nes žemė sukasi aplink saulę.

3. Kodėl keičiasi diena ir naktis?


Žemėje vyksta dienos ir nakties kaita. Ryte šviečia saulė, o naktį danguje pasirodo mėnulis ir žvaigždės. Nes Žemė sukasi apie savo ašį.

4. Kas yra Žemėje?


Žemėje yra kalnų, miškų, upių ir laukų.

5. Kas gyvena mūsų planetoje?


Mūsų planetoje gyvena gyvūnai, paukščiai, žuvys, vabzdžiai.

6. Kas gyvena planetoje?


Žemės planetoje gyvena įvairių tautybių vaikai. Jie turi skirtingas odos spalvas. Ir jie kalba skirtingomis kalbomis.

Pedagogas: Dabar pakalbėkime poromis. Išeis žemietis ir ateivis. Turite papildyti vienas kito istoriją (bendravimas dialogo metu).
Žaidimas „Pasakyk atvirkščiai“
Žemietis: Dabar pavasaris.
Ateivis: O pas mus žiema.
Žemietis: Mums atėjo diena.
Ateivis: Ir mes turime naktį.
Žaidimas "Bouncers" Ir dabar mes giriamės
Žemietis: Mūsų planeta yra graži
Ateivis: o mūsiškis dar gražesnis.
Žemietis: Turime gilias jūras
Ateivis: o mūsų dar giliau
Žemietis: Mūsų kalnai aukšti
Svetimas: o mes turime - aukščiau.
Žemietis: Mūsų duona skani
Ateivis: o mūsiškis skanesnis.
Žemietis: Mūsų upės švarios
Svetimas: o mūsiškiai švaresni.
Žemietis: Mūsų kariai yra drąsūs
Svetimas: o mūsiškiai drąsesni.
Pedagogas: Ateiviai ir žemiečiai susidraugavo. O dabar išsiaiškinsime, kaip geriausiai išsaugoti šį dviejų pasaulių susitikimą mūsų atmintyje.
Vaikai siūlo.
Įsivaizduokime save kaip šiltus kosminius spindulius.
„Kosminiai spinduliai“ ( vaikai stovi ratu, ištiesia dešinę ranką į centrą, lengvai pirštais liesdami vienas kitą. Stovėkite tyliai, bandydami jaustis kaip šiltas kosminis spindulys.) Skamba grupės „Space“ muzikinė kompozicija,
Pedagogas: Atėjo laikas mums atsisveikinti ir grįžti į gimtoji žemė... Viso gero! Užimkite savo vietas laive, mes išplaukiame į kelią! Trys, du, vienas - Pradėkite! Skamba grupės „Space“ muzikinė kompozicija.

Vyresniosios grupės pažinimo pamokos santrauka.

Tema: „Kosmoso užkariavimas“.

Programinės įrangos turinys:

    Paaiškinkite vaikams, kas yra erdvė, kosmosas.

    Pristatykite Saulės sistemos planetų pavadinimus.

    Papasakokite apie pirmąjį kosmonautą Jurijų Gagariną.

    Paaiškinkite kosmoso tyrinėjimo svarbą mūsų laikais.

    Ugdyti pagarbą sunkiai astronauto profesijai.

Demonstracinė medžiaga. Iliustracijos: kosmosas, naktinis dangus, saulės sistema, erdvėlaivis, Y. Gagarinas, voverė ir strėlė, žemė, skafandras, raketa, Valentina Tereškova.

Dalomoji medžiaga.Žvaigždės (3), trikampiai (3), kvadratai (3), apskritimai (2), ½ A4 lapo mėlynos spalvos.

Pamokos eiga:

Vaikinai, klausykite eilėraščio ir pasakykite, apie ką jis.

Norėčiau skristi į mėnulį

Pasinerti į neišspręstą pasaulį.

Ir kaip gražus sapnas

Norėdami paliesti ryškiausią žvaigždę.

Skriskite į tolimas orbitas

Mums visiems nežinomi matmenys,

Kur saugo paslaptinga erdvė

Yra daugybė didžiulės visatos paslapčių.

(Eilėraštis apie kosmosą)

Teisingai. Ar žinote, kokia šventė ateina pas mus? – Kosmonautikos diena.

1961 m. balandžio 12 d. – žmogus pradėjo kosmoso tyrinėjimus. Rusijoje šią dieną švenčiame „Kosmonautikos diena – pirmasis pilotuojamas skrydis į kosmosą“.

Anksčiau, labai seniai, kai žmonės tik pradėjo atpažinti Žemę, jie įsivaizdavo ją kaip pasuktą dubenį, kuris stovi ant trijų milžiniškų dramblių, svarbiausia stovinčių ant didžiulio vėžlio kiauto. Tai stebuklas – vėžlys plaukia jūroje – vandenyne, o visą pasaulį dengia krištolinis dangaus kupolas su daugybe putojančių žvaigždžių.

Nuo to laiko praėjo daug metų. Mūsų žemėje daug užaugo protingi žmonės... Jie statė laivus ir, apkeliavę pasaulį, sužinojo, kad žemė yra rutulys. (Rodoma iliustracija).

O astronomai įrodė, kad Žemė apsisuka aplink Saulę, padarydama vieną apsisukimą per metus, o aplink savo ašį – per 24 valandas.

Iš pradžių gyvūnai skrido į kosmosą. Ar žinai jų vardus? - Voverė ir strėlė (rodoma iliustracija).

Balandžio 12 d. – žmogus išskrido į kosmosą. Koks jo vardas, ar žinai? - Jurijus Gagarinas (rodo iliustraciją).

Kosminėje raketoje

Vadinamas „rytais“

Jis yra pirmasis planetoje

Man pavyko pakilti į žvaigždes.

Jie dainuoja dainas apie tai

Pavasario lašai:

Bus kartu amžinai

Gagarinas ir balandis.

Štai eilėraštis apie Gagariną.

Mokslininkai nustatė, kad mūsų Saulės sistemoje yra 9 planetos.

1. Arčiausiai Saulės yra mažiausia planeta, jos paviršius akmenuotas ir apleistas, planetoje nėra vandens ir oro. Tai vadinama - Merkurijus.

2. O šią planetą dengia debesys, joje labai karšta. tai Venera.

3. Trečioji planeta nuo Saulės, nudažyta skirtingomis spalvomis: mėlyna, mėlyna, žalia, ruda, geltona, bet labiausiai mėlyna ir mėlyna. Tai planeta - Žemė.

4. Ketvirtoji planeta yra raudonoji planeta, jos paviršiuje yra įdubimų, panašių į sausus kanalus. tai Marsas.

5. Kita planeta yra didžiausia, ji susideda iš skysčio ir dujų. Tai vadinama - Jupiteris.

6. Ir ši planeta yra apsupta žiedų. Tai vadinama Saturnas.

7. Tai vienintelė planeta, kuri sukasi aplink Saulę, tarsi gulėtų ant šono. Ji vadinama "gulinčia planeta" - Uranas.

8. Ši planeta yra šalta ir mėlyna. Tai didžiulis dujų ir skysčio kamuolys - Neptūnas.

9. Labai šalta, nes toli nuo Saulės - Plutonas.

Ir mums padės prisiminti planetų pavadinimus ir eilę „Astronominis rimas“.

Žemėje gyveno astrologas,

Jis suskaičiavo planetas.

Merkurijus vienas, Venera antra

Trys - Žemė, keturi - Marsas,

Penki yra Jupiteris, šeši yra Saturnas,

Septyni yra Uranas, aštuntas yra Neptūnas,

Į kosmosą skrido ne tik gyvūnai ir Jurijus Gagarinas, bet ir moteris.

Kiek žino jos vardą? - Valentina Tereškova (rodo iliustraciją).

Astronautai į kosmosą išeina vilkėdami apsauginę uniformą, vadinamą skafandru. Jis apsaugo kosmose esantį žmogų nuo skysčių, dujų ir radiacijos. Rinkinį sudaro: apvalkalas, šalmas, pirštinės ir batai (pavaizduota kaip iliustracija).

Vaikinai, dabar einame prie stalų jų vietose. Dabar sukursite savo kosmodromą, kuriame bus tik raketos.

Pirmiausia išdėliojate ant lapo ir matote, kur, kas bus, tada atsargiai nuimkite ir pradėkite klijuoti.

Formą užtepkite klijais, pradedant nuo vidurio ir link kampų.

Baigę darbą paimkite ir prikabinkite prie lentos, o tada išvalykite darbo vietą.

Tikslas:

Tobulinti gebėjimą spręsti aritmetikos ir loginės užduotys, tirti ir pavadinti tūrines geometrines figūras, atlikti kiekybinį, eilinį ir atvirkštinį skaičiavimą, įtvirtinti žinias apie gretimus skaičius ir plokštumą geometrines figūras, orientacija erdvėje; gebėjimas suprojektuoti kosmose skraidančius objektus naudojant taikomąją medžiagą.

Išplėskite idėjas apie Kosmoso prigimtį, Saulės sistemos planetas, žvaigždynus.

Skatinti tyrinėjimo ir tyrimų veiklą.

Ugdykite nuoseklią ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbą, regimąjį ir garsinį suvokimą, dėmesį, vaizduotę, loginis mąstymas, smalsumas, išradingumas.

Sumažinti nervinę įtampą ir lavinti lytėjimo intensyvų jautrumą bei smulkiąją pirštų motoriką mankštos smėlyje metu; vaikų ligų profilaktikai naudoti „aromaterapijos“ metodus.

Ugdyti norą išmokti naujų dalykų, draugystę, meninį skonį.

Medžiaga: vokai su užduotimis, Luntiko laiškas, skaidrios stiklinės su vandeniu ant spalvotų apskritimų, pedagoginė smėlio dėžė, lėkštės su aromatizuota druska, žvaigždynų atvaizdai ant kortelių ir atskiri lapai vaikams, aritmetiniai ir loginiai uždaviniai, spausdinimo drobė, didaktiniai žaidimai: „Saulės spinduliai“, „Gretimi skaičiai“, „Sulenk žvaigždyną“, „Ką pasiimsime į kosmosą?“, flomasteriai, popierinės lėkštės, klijai, ugnikalnio modelis, spalvoti dažai, soda, plastikinis butelys, rūgštinis tirpalas. Eilėraščiai ir mįslės, muzikinis akompanimentas, erdvės garsai.

Vaikų parengimas: buvo atliktas individualus darbas poezijos studijoms, klasėje nagrinėtos aktualios temos.

Pamokos darželyje eiga erdvės tema

Grupės kambaryje įrengti Saulės, planetų, žvaigždžių maketai ir atvaizdai.

Vaikai stovi ant kilimo ratu, susikibę rankomis. Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į voką, kuriame pavaizduotas Luntikas.

Pedagogas: Kaip manote, kieno gali būti šis laiškas?

(Vaikai spėlioja, iš ko gali kilti laiškas)

Pedagogas: Manau, kad šis laiškas skirtas tau, todėl skaitysiu jį su malonumu. (Perskaito laišką)

„Sveikiname draugus! Jums rašo pažįstamas tyrinėtojas Luntikas. Sužinojau, kad Žemės planetoje yra Krasnodaro miestas, kuriame yra Darželis _______ ir grupė _________, kurią lanko patys draugiškiausi, išradingiausi ir drąsiausi vaikai. Aš prašau jūsų pagalbos. Piktasis burtininkas Asteroidas sužavėjo ir išsiuntė mane į nepažįstamą planetą. Padėk man būti išgelbėtam! Mane galite rasti atlikdami užduotis, kurios yra paslėptos Saulės sistemos planetose.

Pedagogas: Na, ar galime padėti? Ar atliksime visas užduotis, surasime Luntiką ir grąžinsime jį namo? Turite kelioninius krepšius, į kuriuos įdėsite už kiekvieną atliktą užduotį uždirbtas žvaigždutes. Kurį laiką įsivaizduosime save kosmoso tyrinėtojais. Prieš išvykdami į skrydį, astronautai praleidžia specialius mokymus. Tad skrydžiui ruošimės atlikdami tuos pačius pratimus.

(Skamba tyli muzika, vaikai stovi ratu, mokytojas užduoda klausimą: kas yra jų dešinėje, kairėje, priekyje, gale, viršuje, apačioje)

Pedagogas: Treniravomės, pasisėmėme jėgų, mūsų kelionė tęsėsi, reikia surinkti reikalingus daiktus.

Didaktinis žaidimas: „Ką pasiimsime į kosminę kelionę?

Vaikams siūlomi 10 objektų vaizdai, jie pasirenka tik tuos, kurie yra susiję su Kosmosu.

Pedagogas: Kiek daiktų pasiėmėme su savimi? Kiek palikai?

Kosmosas turi daug paslapčių. Ir kad jis buvo mums draugiškas, pasakykime kosminį sveikinimą:

Vaikai:

Vienas du trys keturi Penki,

Pradėkime tyrinėti kosmosą.

Saulė ir planetos danguje

Giedros aušros ir kometos

Norime nusiųsti sveikinimą

Kartu skrisime į kosmosą!

Pedagogas: Skriskime, pasiruoškime, pradėkime atgalinį skaičiavimą: 10 - 1! Pradėkime!

Skrydis pagal grafiką, vykstame į Saulės sistemos centrą. Tai mūsų pirmoji stotelė. Nusileidome ant Saulės, beje, Saulė yra planeta ar žvaigždė?

Vaikai: Žvaigždė.

Pedagogas: Kaip ji atrodo?

Vaikai: ant degančio kamuolio.

Pedagogas: Klausykite saulės garsų. (Vaikai klausosi įrašo)

Ir štai vokas su mūsų pirmąja užduotimi.

Žaidimas "Saulės spinduliai"

(Mokytoja kviečia vaikus saulės spindulius atitinkamai išdėstyti dydžiu ilgiau – trumpiau). Užduotis atlikę vaikai gauna žvaigždutes ir įdeda jas į savo pinigines.

Pedagogas: Saulėje labai karšta, troškulį numalšinsime „spalvotu vandeniu“, tai padės pasikrauti džiaugsmo ir sveikatos, suteiks Visatai stiprybės ir harmonijos. Keliaujame toliau.

Prieš mus yra maža planeta, kuri yra arčiau Saulės. kaip tai vadinasi?

Vaikai: Merkurijus

Pedagogas: Ką tu žinai apie Merkurijų?

Vaikai:

Merkurijus yra arčiausiai Saulės esanti planeta.

Karštis nepakeliamas! Kepti į kotletą!

Pasisukęs į Saulę iš vienos pusės,

Kita vertus, tvyro baisus šaltis ir mirtina ramybė.

Pedagogas: Ir štai mūsų užduotis. Tyrimų stotys yra Merkurijaus planetoje. Viduryje, stoties numeris 5 (8, 6), dėti numerius kitose stotyse, esančiose jo dešinėje ir kairėje?

(Vaikai atlieka užduotį ir gauna atlygį – žvaigždutes.)

Pedagogas: Eikime skraidyti! Atgalinis skaičiavimas 10-1! Pradėkime!

Kad skrydis būtų smagesnis, žaiskime.

Fizinės minutės „Žemė, oras, vanduo“

Mokytojas skambina

„Žemė“ - žaidėjai žygiuoja,

„Vanduo“ - vaikai mėgdžioja, tarsi plauktų,

„Oras“ – jie plaka rankomis kaip sparnais.

Pedagogas: Kita mūsų stotelė Veneros planetoje. Kaip tai dar vadinama?

Vaikai: "Sesuo Žemė"

Pedagogas: Kas tai yra? Atrodo, mūsų užduotis.

Veneros planeta yra padengta smėliu, joje yra paslėptų tūrinių geometrinių formų. Juos reikia surasti, ištirti ir įvardinti.

Smėlio terapija su vaikais

Užduotis atliekama: Vaikai panardina pirštus į smėlį, suranda, apžiūri geometrinę figūrą ir pavadina ją (rutulys, kubas, cilindras, kūgis). Mokytojas siūlo išdėstyti figūras pagal dydį. (Daugiau mažiau). Vaikai gauna žvaigždutę.

Pedagogas: Tęsiame kelionę. Skrydžio laikas greitai prabėga. Mes nusileidžiame planetoje, o pavadinimą pasakysite, kai prisiminsite, kuri planeta vadinasi „Raudonoji“.

Vaikai: Marsas

Pedagogas: Taip, taip, Marsai. Šioje planetoje yra daug ugnikalnių, kraterių, slėnių ir dykumų. Ar norite žiūrėti ugnikalnį? Jis gali „užmigti“, vadinasi, atrodo kaip paprastas kalnas, o krateriui „pabudus“ iš viršūnės išsilieja magma.

Vaikų tiriamoji veikla „Vulkanas“

Vaikai:

Tai toks didžiulis -

Malonus akiai.

Jis sunkesnis už žemę

Kažkur tris šimtus kartų.

Pedagogas: Kosminėse raketose yra poilsio kambariai, kelionės metu pavargome, atsisėskime. Ir štai mūsų užduotis, keliaudamas kosmose matėte daugybę žvaigždynų. Išdėstykite žvaigždynus lentoje naudodami modelį, suskaičiuokite žvaigždžių skaičių ir raskite atitinkamą skaičių.

Kiekvienas iš jūsų turi popieriaus lapus su žvaigždute. Taškai turi skaičius, sujunkite juos nuosekliai. Ir suteik savo žvaigždynui pavadinimą.

Vaikai atlieka užduotį.

Pedagogas: Ar pailsėti? Skriskime, ruoškimės, pradėkime atgalinį skaičiavimą: 10 - 1! Pradėkime! Mūsų laukia Saturno planeta. Ką įdomaus žinote apie šią planetą?

Vaikai: Saturnas turi žiedus, jie pagaminti iš dulkių, akmenų ir ledo gabalėlių.

Norėdami atlikti kitą užduotį, turime išspręsti problemas.

1 tikslas: Mažosios Ursa žvaigždyne - 7 žvaigždės,

O Ursa Major žvaigždyne yra 8 žvaigždės.

Kiek dar žvaigždžių yra Didžiosios Ursos žvaigždyne?

2 problema: virš planetos praskrido kometa,

Po kurio laiko praskriejo dar 3 kometos.

Kiek kometų praskriejo virš planetos?

3 užduotis: Kosmodrome skrido 7 erdvėlaiviai, išskrido 4 laivai.

Kiek skraidančių laivų liko kosmodrome?

Atlikdami užduotį vaikai gauna žvaigždutes.

Pedagogas: Puiku, jūs susidorojote su užduotimi, mes einame į kelionę. Mūsų laukia planeta – Uranas. Ką tu žinai apie šią planetą?

Vaikai:

Toli nuo saulės ir šviesos

Šios orbitos planetos

Sniego ir ledo kauburėliai

Paslėptas Urano paviršiuje.

Pedagogas: Atsisėskime ir pailsėkime, atliksime tokią užduotį. Paimkite lėkštes, jose yra skonio druskos. aš skaitysiu mįslės apie plokščias geometrines figūras, atsakymą nupiešite rodomuoju pirštu. O įkvėpę aromato sustiprinsite imunitetą.

Alioša paėmė pieštukus,

Jis greitai kažką nupiešė.

Apverčiau lapą kaip galėjau,

Figūra turi tik tris kampus.

(Trikampis)

Jis yra mano draugas ilgą laiką,

Kiekvienas kampas tiesus.

Visos keturios pusės

Vieno ilgio.

(Kvadratas)

Aš labai panašus į kvadratą.

Aš taip pat turiu keturias puses.

Tik du iš jų yra priešingi -

Tokio pat ilgio.

O kaimynai nelygi.

(stačiakampis)

Aš be šonų ir be kampų

Koks mano vardas, spėk.

Ir vaikų piešiniuose

Sužinok saulėje.

(Ratas)

Jei paimčiau ratą

Paspaudžiau iš abiejų pusių,

Atsakykime kartu -

Išeitų su mumis...

(Ovalus)

Pedagogas: Kokie prietaisai naudojami tyrinėjant erdvę?

Vaikai: su teleskopu.

Pedagogas: Paimkite popieriaus lapą ir sukonstruokite teleskopą, paversdami jį vamzdeliu. Pažvelkite į aplinką, kokios planetos, žvaigždės. Apsvarstykite kitą 8-ąją Saulės sistemos planetą - Neptūną. Jis mažas ir toliausiai nuo saulės. Ką tu matai?

Vaikai: Luntika!

Luntik: Ačiū, draugai! Tu išgelbėjai mane nuo piktojo burtininko Asteroido. Atlikdami užduotis keliavote kosmose, išmokote naujų dalykų. Dabar laikas grįžti namo, kaip vadinasi jūsų planeta, kurioje gyvenate?

Vaikai: Žemė

Pedagogas: Iš kosminio žemės centro buvo gautas signalas grįžti namo.

Luntikas: Palauk, palauk. Grįžtant į savo planetą, kviečiu jus aplankyti mane. Ir aš gyvenu ant Žemės palydovo, vadinamo Mėnuliu.

Pedagogas: Ar priimsime kvietimą?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Skrisk! Pradėkime!

Esame tyrinėtojai ir išradėjai, kurkime kosminius skraidančius laivus.

(Vaikai konstruoja skraidančius laivus iš popierinių lėkščių)

Išbandykime juos (vaikai žaidžia su jų gaminiais)

Pedagogas: Dėmesio! Iš Žemės planetos kosminio centro gautas signalas grįžti namo. Luntik skrendam, atsisveikink. Įgula! Užimkite savo vietas! Pritvirtinkite savo saugos diržus. Mes skridome. Įeiname į Žemės atmosferą (atmosferos garsas).

Štai mes namie, kas jums pasakys, ką šiandien veikėme? (Vaikai kalba apie kelionę). Dėkoju už greitą protą, apdairumą ir gerą širdį. Draugystė padeda mums kurti tikrus stebuklus. Suskaičiuokite, kiek žvaigždžių kiekvienas iš jūsų gavo? Galite juos iškeisti į saldainius.

Vaikai keičia žvaigždutes ir skaičiuoja saldainius.

PAMOKA „UŽKALAUTI ERDVĘ“

Vaikų užsiėmimų rūšys:žaismingas, produktyvus, komunikabilus, pažintinis ir su tiriamasis, muzikinis ir meninis, grožinės literatūros suvokimas.

Tikslai : supažindinti vaikus su kosmoso tyrinėjimo istorija ir pirmaisiais kosmonautais, plėstipasaulėžiūra, populiarinant žinias apie pasiekimus astronautikos srityje; ugdyti patriotizmo ir pilietiškumo jausmą.

Planuojami rezultatai:gebėti palaikyti pokalbį, išreikšti savo mintįnuomonę, motyvuoti ir pateikti reikiamus paaiškinimus.

Medžiagos ir įranga:knygos apie kosmosą, kosmonautų portretai, Belka ir Strelka; mokslininkų dizainerių portretai; vaizdo medžiaga.

Muzikinis akompanimentas:Daina „Tarpplanetinis kreiseris“.

1. Įžanginis auklėtojos žodis.

- Atspėk mįslę:

Stebuklas paukštis, raudona uodega,

Įskrido į žvaigždžių pulką.(Raketa.)

Šiandien, balandžio 12 d., mūsų šalyje minima Kosmonautikos diena. Kas yra astronautai?(Vaikų atsakymai)

2. Mokytojo pasakojimas apie kosmoso užkariavimą.

Metai, dešimtmečiai, šimtmečiai praeis, bet žmonės visada prisimins šią dieną, balandžio 12-ąją. Juk būtent nuo tos dienos – 1961 m. balandžio 12 d. – žmogus pradėjo kosmoso tyrinėjimus. Rusijoje mes pažymime e arbatos Kosmonautikos diena, skirta paminėti pirmąjį pilotuojamą skrydį į kosmosą. Anksčiau, labai seniai, kai žmonės tik pradėjo atpažinti Žemę, jie įsivaizdavo ją kaip apverstą dubenį, kuris guli ant trijų milžiniškų dramblių, svarbiausia stovinčių ant didžiulio vėžlio kiauto. Šis nuostabus vėžlys plaukia jūros vandenyne, o visas pasaulis yra padengtas krištoliniu dangaus kupolu su daugybe T spindinčių žvaigždžių moteris. Nuo to laiko praėjo keli tūkstančiai metų. Vaikinai, kaip įsivaizduojate Žemę?(Vaikų atsakymai). Mūsų Žemėje užaugo daug gerų ir protingų žmonių kartų. Jie statė laivus ir, atlikę keliones aplink pasaulį T viya, jie sužinojo, kad Žemė yra rutulys. O astronomai įrodė, kad Žemė apsisuka aplink Saulę, padarydama vieną apsisukimą per metus, o aplink savo ašį – per 24 valandas.

Vaikinai, ar žinote, kad pirmąją raketą pasaulyje išrado rusų mokslininkas - Konstantinas Eduardovičius Ciolkovskis. Jis gyveno Kalugos mieste ir dirbo mokyklos mokytoju. Konstantinas Eduardovičius labai mėgo stebėti žvaigždes per teleskopą, jas tyrinėjo ir svajojo pas juos skristi.(Rodyti K. E. Ciolkovskio portretą)... Jis sumanė kurti tokius lėktuvas kurie galėtų skristi į planetas. Mokslininkas atliko skaičiavimus, padarė brėžinius ir sugalvojo tokį orlaivį, kuris galėtų skristi už Žemės ribų. Bet, deja, tokios galimybės jis neturėjo. Ir tik po daugelio metų kitas rusų mokslininkas - S.P.Korolevas sugebėjo suprojektuoti ir pagaminti pirmąjį kosminį palydovą, kuriame aplink Žemę iš pradžių apskriejo šuo, o paskui, 1961-aisiais, skrido žmogus.(Rodyti S.P.Korolevo portretą)Kas žino, kokie buvo šių šunų vardai?(Vaikų atsakymai). Pažiūrėk į juos.(Rodyti iliustracijas su Belkos ir Strelkos vaizdais).Tai Belka ir Strelka. Saugiai grįžę į Žemę, jie pradėjo ruošti žmogų skrydžiui. Norint skristi į kosmosą, reikia daug treniruotis, būti labai sveikam.

3. Kūno kultūra „Kosmonautas“.

Giedrame danguje šviečia saulė

Astronautas skrenda raketa.

(Tempimas – rankos aukštyn)

Ir miško apačioje, laukuose -

Žemė išsiskleidžia

(Nedidelis pakreipimas į priekį, rankos išskėstos).

4. Mokytojo pasakojimas apie kosmonautą Yu.A. Gagarinas.

Vaikinai, ar žinote vardą žmogaus, kuris pirmą kartą skrido į kosmosą?(Vaikų atsakymai).

1961 m. balandžio 12 d. – pirmojo pasaulyje kosmonauto, Rusijos piliečio Jurijaus Gagarino skrydžio diena. Ši diena tapo didele valstybine švente, skirta pagerbti astronautus, dizainerius, inžinierius, darbuotojus ir darbuotojus, kuriančius raketas, erdvėlaivius ir dirbtiniai palydovaiŽemė.

Kosminėje raketoje

Vadinamas „rytais“

Jis buvo pirmasis planetoje, kuris galėjo pakilti į žvaigždes. Pavasario lašai apie tai dainuoja:

Gagarinas ir April bus kartu amžinai.

V. Stepanovas

Kas buvo Gagarinas?

Jurijus Aleksejevičius Gagarinas gimė kolūkiečio šeimoje Klushino kaime, Gzhatsky rajone. th ji yra Smolensko sritis. 1951 m. su pagyrimu baigė profesinę mokyklą – Chkalovo karo aviacijos mokyklą. Tada jis tarnavo kariniu pilotu naikintuvų aviacijos padaliniuose, nuo 1960 m. – kosmonautų būryje, o vėliau tapo jo vadu.

Po skrydžio į kosmosą Gagarinas nuolat tobulino savo įgūdžius ir mokė kitus kosmonautus. Jis tragiškai žuvo lėktuvo katastrofoje, atlikdamas mokomąjį skrydį lėktuvu. Siekiant įamžinti Gagarino atminimą, Gžatsko miestas ir Smolensko srities Gžatskio rajonas buvo pervadinti į Gagarino miestą ir Gagarino rajoną. Be to, daugelis miestų gatvių ir aikščių pavadintos Gagarino vardu, švietimo įstaigos... Jam pastatyti paminklai. Mėnulyje esantis krateris pavadintas Gagarino vardu.

Taip, teisingai – nepamirškime

Nieko apie jį.

Ir žmonės tyrinės jo gyvenimą

Visi – metai iš metų, diena po dienos.

Jis lygiavosi su ateinančiu šimtmečiu. Tačiau liūdesys tik gilesnis, nes

Kalbant apie jo nemirtingumą

Ir jis buvo mirtingas žmogus.

V. Turkinas

Po Jurijaus Gagarino kosmose apsilankė 436 žmonės.