Modeliavimo pamokos „Plastilino zoologijos sodas“ santrauka. Taikymo, modeliavimo (parengiamoji grupė) pamokos metmenys tema: OOD tema: Gyvūnai zoologijos sode (pagal E.I.

Modeliavimo pamokos „Plastilino zoologijos sodas“ santrauka. Modeliuoti gyvūnus“

« Plastilino zoologijos sodas. Gyvūnų modeliavimas »

Tikslas : vyresnių vaikų kūrybinių gebėjimų ugdymas ikimokyklinio amžiaus per komandinio darbo kūrimą išplastilino.

Programinės įrangos turinys :

Išbandykite būdus( konstruktyvus , skulptūrinis, kombinuotas) sukurti gyvūnų atvaizduslipdymas.

Mokykitės perduoti charakteristikos gyvūnai.

Šio proceso metu lavinkite smulkiąją rankų motorikąlipdymaskuriant gyvūno įvaizdį.

Sukelkite teigiamas emocijas iš bendra veikla ir jo rezultatas.

Ugdyti gebėjimą analizuoti savo darbą jo įgyvendinimo procese;

Ugdyti tikslų požiūrį į amatą; jūsų darbo vieta.

Medžiaga (redaguoti) : plastilino, kamino, lenta užlipdymas(kiekvienam vaikui servetėlės.

Pamokos eiga:

1 dalis.

Sveikinimo ritualas

Esu linksma stipri, drąsi

aš visadaužsiėmęs verslu.

Aš necypiu, nebijau

Aš nekovojau su draugais!

Galiu žaisti, galiu važiuoti

Galiu skristi į mėnulį.

Aš ne verksmas, aš drąsus!

Ir apskritai aš esu puikus!

Vaikinai, pažaiskime žaidimą"Duok man žodį"

Išgirsti galingą trypimą? Matai ilgą bagažinę? Nėra magiškas sapnas! Tai afrikietiška.(dramblys) .

Aukščiausias iš žvėrių -

Afrikos ilgaplaukis -

Vaikšto išdidžiai, kaip grafas,

Tai vadinama.

(žirafa)

Staiga pasigirdo baisus riaumojimas,

Išgąsdino visus aplinkinius paukščius.

Vaikšto narve, žiauriai pažeidžiamas,

Žvėrių karalius, trumpai...

(Liūtas)

Nerangus, šleivapėdystė,

Jis čiulpia leteną į duobę.

Kas čia? greit atsakyk!

Būtinai,.

(turėti)

Tai labai keistas sodas

Ten sėdi gyvūnai narvuose,

Jie tai vadina parku,

Parke žmonės ilsisi.

Yra prieglaudos, voljerai,

Už tvoros vaikšto žvėrys.

Kaip mes vadiname šį parką

O ar mes stebėsime gyvūnus?

( Zoologijos sodas .)

Kokie dar gyvūnai gyvenazoologijos sodas, žinai? (vaikų atsakymai)

Vaikinai, mes paruošėme teritorijązoologijos sodasir mes neturime pakankamai gyvūnų, kurie ten gyvens. Kaip manote, iš ko gali būti pagaminti gyvūnai?(vaikų atsakymai) .

Pagalvokite, kokį gyvūną norėtumėte apakinti? Ant padėklo turiu gyvūnų figūrėles, pasiimkite gyvūną, kurį norėtumėte lipdyti.

2 dalis

Mokytoja kviečia vaikusužimti savo vietas.

Norėdami sužavėti bet kurį gyvūną, turime žinoti, ką visi gyvūnai turi bendro, kuo jie panašūs.(Apsvarstykite gyvūnų figūrėles) .

Vaikinai, atkreipkite dėmesį į kūno dalis. Kokias kūno dalis turi gyvūnai?

Liemuo, galva. Kojos, ausys, uodega ir kt.

Pasakyk man, kokia liemens forma? galva? kojos? ausis?(ovalus, apvalus)

Kuri gyvūno kūno dalis yra didžiausia. Liemuo.

Vaikinai, pasakykite man, kaip jūs galite nulipdyti liemenį?( konstruktyvus )

Reikia paimti krūvą. Nupjautiplastilino gabalėliais, delnais sukamaisiais judesiais ridenkite rutulį, tada tiesiais judesiais iškočiokiteovalo formos plastilinas.

Yra ir kitas būdaslipdymasliemuo nulipdytas iš vientiso gabalo. Iškočiokite gabalėlįplastilinoviena ranka ant kieto paviršiaus tiesiais judesiais iki norima forma, o tada karpome arba modeliuojame su rietuve - pagrindą su įvairiaisjudesiai : atitraukti, sulenkti, pasukti, suspausti.

Išsiaiškinkite skirtingų gyvūnų kūno ir kitų dalių, kurias vaikinai nupieš, ypatybes.

Atkreipkite dėmesį, Pirma, galva yra pritvirtinta prie kūno, tada kojos, kojos. Ausys prie galvos, tada uodega. Sujungiant kiekviena dalis turi būti sandariai pritvirtinta.

Vlipdymasnaudojama daug pagalbinių įvaizdžio dekoravimo technikų. Būtent jie leidžia padaryti kiekvieną gyvūną unikalų.

Produktyvi veikla

Perlipdymasatkreipkite dėmesį į įvairių technikų naudojimąlipdymas, proporcijų perkėlimas, būdingos detalės.

Priminti, kad kai kurioms detalėms nurodyti reikia naudoti krūvą.

Analizė

Kieno gyvūno figūrėlė tau patinka ir kodėl?

GOU Snezhnyanskaya specialioji internatinė mokykla numeris 42

Būrelio „Plastilino pasaka“ pamokos santrauka

„Plastilino zoologijos sodas. Modeliuoti gyvūnus“

Parengta

auklėtoja Degtyareva Yu.V.

2017- 2018

Žaidimo pamokos „Zoologijos sodas“ santrauka darželio lopšelio grupėje (1 jaunesniųjų grupė, 3 gyvenimo metai)

Tikslai:

Plėsti vaikų žinias apie laukinius gyvūnus, zoologijos sodą.
Praturtinkite aktyvų ir pasyvus žodynasšia tema.
Įtvirtinti žinias ir skaičius „1“ ir „2“ bei kiekį.
Supažindinkite vaikus su juoda ir balta spalva.
Formuokite stabilias idėjas apie spalvą, dydį, formą, geometrines figūras.
Toliau mokykitės pieštuku brėžti tiesias vertikalias linijas, įklijuokite paveikslėlį norimoje kompozicijos vietoje. Pastatyti pastatą iš Statybinė medžiaga pagal auklėtojos pavyzdį.
Tobulinti lipdymo techniką: gnybti, presuoti.
Išmokykite vaikus tinkamai laikyti žirkles ir karpyti popierių.
Lavinti mąstymą, smulkiąją motoriką, judesių koordinaciją.

Įranga:

Gyvūnų žaislai.
Paveikslėlio fonas zoologijos sodo tvoros piešimui, pieštukai.
Pjaustyti bilietus, žirkles.
Gyvūnų plokštumos figūrėlės: liūtas, zebras, beždžionė, begemotas, dramblys, žirafa, gyvatė.
Paveikslėlis su juodais šių gyvūnų siluetais.
Paveikslas su pieštais tuščiais aptvarais zoologijos sode.
Paveikslėlis su įvairaus aukščio namais.
Dramblio paveikslas su geometrinėmis figūromis, tomis pačiomis formomis.
Rudas plastilinas, žirafos paveikslas be dėmių.
Liūto figūrėlė be karčių iš storo kartono, skalbinių segtukai.
Ananaso be lapų siluetiniai vaizdai su skaičiais „1“ ir „2“.
Juodos ir baltos spalvos juostelės.
Talpykla su javais. Gyvūnų tūrinės figūros.
Vaizdo fonas ir detalės aplikacijai "begemotas", klijai.
Gyvatė su klijuotais skirtingų spalvų ir dydžių apskritimais. Mygtukai tos pačios spalvos ir dydžio.
Statybinių medžiagų strypai.
„Zebro“ triukas.
Garso įrašai: „Žirafa visur turi dėmių, dėmių, dėmių“, E. Železnova.

Pamokos eiga:

Sveikiname "Mūsų protingos galvos"

Sveiki, vaikinai, smagu, kad šiandien visi atvykote!
Mūsų protingos galvos
Jie daug mąstys, sumaniai.
Ausys klausys
Burna kalba aiškiai.
Rankenos plaks
Kojos tryps.
Nugaros tiesinamos
Mes šypsomės vienas kitam.

Netikėtumo akimirka "Kas yra krūtinėje?"

Pažiūrėk į krūtinę, kas ten? Tai yra gyvūnų žaislai. Pažvelkime į juos ir įvardinkime. Tiek gyvūnų vienu metu galima rasti tik zoologijos sode. Kiek iš jūsų buvote zoologijos sode?

Piešimas "Tvora zoologijos sode"

Šiame zoologijos sode reikia taisyti tvorą. Paimkite pieštukus ir nubrėžkite juosteles iš viršaus į apačią.

Darbas su žirklėmis "Bilietai į zoologijos sodą"

Norint patekti į zoologijos sodą, reikia bilieto. Padarykime bilietus.

(Vaikai žirklėmis karpė bilietus išilgai linijų).

Didaktinis žaidimas „Gyvūnai zoologijos sode“

Prieš jus – gyvūnų figūros ir paveikslas. Nuotraukoje zoologijos sodas, tik be gyvūnų. Štai jų tušti namai. Padėkime perkelti gyvūnus į zoologijos sodą. Čia yra liūtas. Imk ir įdėk čia. (Tas pats su beždžione, begemotu, zebru, drambliu).

Didaktinis žaidimas „Kieno namas?

Nuotraukoje trys namai – aukšti, žemesni ir žemi. Vaikams skiriamos trys figūrėlės – žirafa, begemotas ir gyvatė.
Vaikai, pagalvokite, kas kuriame name gyvena? Kokiame name gyvena žirafa? Aukščiausiame name. Kodėl taip nusprendėte? Kokiame name gyvena begemotas? Begemotas gyvena žemesniame name. Kodėl? Kuris namas tinka gyvatei? Gyvatei tinka žemiausias namas. Kodėl?

Dramblys

Didaktinis žaidimas „Iš geometrinių figūrų išdėliok paveikslą“

Koks gyvūnas pavaizduotas paveikslėlyje? Dramblys. Padarykime paveikslą dar geresnį – tuščiose erdvėse išdėliokime geometrines figūras. Paimkite ratą į rankas ir raskite jo vietą paveikslėlyje. (Tas pats su kitomis figūromis).

Žirafa

Modeliavimas „Dėmės ant žirafos“

Ši žirafa nepanaši į tikrąją. Ko jam trūksta? Nepakanka dėmių. Nuplėškite plastilino gabalėlius, uždėkite ant žirafos ir pirštu paspauskite ant viršaus.

Dinaminė pauzė „Mes nuėjome į zoologijos sodą“

Važiavome automobiliu,
Atvykome į zoologijos sodą.
BBC!
(Sukasi rankomis, kurios „laiko vairą“)

Jodinėjome ant žirgo
Apvažiavome visus gyvūnus.
Gop-gop-gop!
(Vaikai daro lengvus pritūpimus, ištiesia rankas, „laiko vadeles“)

Važiavome lokomotyvu,
Ir mes grįžome.
Oho!
(Rankos sulenktos per alkūnes, kairės ir dešinės rankų judesiai keičiami pirmyn ir atgal)

zebras

Didaktinis žaidimas „Juoda ir balta“

Mokytojas parodo vaikams juodas ir baltas juosteles, tada išdalina jas vaikams ir prašo parodyti juodą, baltą juostelę. Tada vaikams duodama daugiau juostelių ir prašoma jas išdėstyti iš eilės, kaitaliojant spalvas, kaip zebrą.

Fokusuoti paveikslėlį

Ar ši nuotrauka atrodo kaip zebras? Nr. Dabar padėkite jį ant juodo kartono gabalo. Triukas – pasirodė tikras zebras su dryžiais.

Beždžionė

Didaktinis pratimas „Ananasas“

Tai ananasas. Beždžionės mėgsta jį valgyti. Atkreipkite dėmesį, kad ant ananasų yra skaičiai. Rodyti ananasą su numeriu 1. Rodyti ananasą su numeriu 2. Ant ananaso, kurio numeris 1, pritvirtinkite vieną žalią lapo segtuką. Kiek žalių skalbinių segtukų-lapų pritvirtinate prie ananaso, kurio skaičius 2? Du drabužių segtukai.

Gyvatė

Žaidimas su mygtukais "Gyvatė"

Vaikai ant gyvatės paveikslėlio išdėlioja skirtingų spalvų ir dydžių mygtukus su įklijuotais tos pačios spalvos ir dydžio apskritimais.

begemotas

Programa "Behemoth"

Vaikai ant fono priklijuoja galvą, kojas ir krūmą su ovaliu begemoto kūnu.

Liūtas

Žaidimas su skalbinių segtukais „Liūto manė“

Vaikai pasidaro karčius, pritvirtindami skalbinių segtukus aplink liūto galvą.

Didaktinis žaidimas „Surask ir pavadink“

Vaikai iš konteinerio su javais išima gyvūnų figūrėles ir įvardija.

Voljero dizainas

Savo gyvūno figūrėlei vaikai iš grotų stato voljerą.

Didaktinis žaidimas „Kieno šešėlis?

Raskite šešėlį ir padėkite ant jo spalvotą paveikslėlį. Kokius gyvūnus turite nuotraukoje?

Dinaminė pauzė „Einame į zoologijos sodą“

Einam į zoologijos sodą
Visiems malonu būti ten!
(vaikščiojimas)

Yra lokių ir pingvinų
Papūgos ir povai
Yra žirafos ir drambliai
Beždžionės, tigrai, liūtai
(Sukasi į kairę ir į dešinę ištiestomis rankomis)

Mes visi linksmai žaidžiame
Ir atliekame judesius
(Rankos ant diržo. Pusiau pritūpimai su posūkiais į dešinę ir į kairę)

Tai liūtas. Jis yra žvėrių karalius
Jis nėra stipresnis pasaulyje.
Jis vaikšto labai svarbiai,
Jis yra gražus ir drąsus.
(Vaikai vaikšto neskubėdami, saikingai, aukštai iškėlę galvas. Žingsnis atliekamas grakščiai, šiek tiek pakėlus kojas iki pirštų ir šiek tiek pasukus liemenį. Rankos ant diržo)

Ir juokingos beždžionės
Vynmedžiai taip siūbavo
(Pradinė padėtis: stovėjimas vietoje, pėdos pečių plotyje, rankos su pirštais, sulenktos per alkūnes. Vaikai atlieka mažus pusiau pritūpimus)

Tas pavasaris aukštyn ir žemyn
Ir pakilkite aukščiau už visus kitus!
(šokinėja plojimais virš galvos)

O štai geras, protingas dramblys
(Vaikai iškelia kojas pečių plotyje, sulenkia rankas per alkūnes, pakelia ir ištiesia į šonus)

Visiems siuntė lankus.
Jis linkteli galva
Ir susipažįsta su tavimi.
(Prispauskite pirštus prie galvos. Vaikai atlieka liemens lenkimus į priekį-dešinėn, į priekį-kairėn)

Pėdos pritvirtinimas prie pėdos,
Laikydamiesi vienas kito,
Pingvinai vaikščiojo kartu iš eilės,
Kaip mažas būrys.
(Vaikai juda nedideliu smulkinimo žingsneliu tiesiomis, atpalaiduotomis kojomis. Tokiu atveju kulnas dedamas prie kulno; pirštai išskėsti, rankos nuleistos ir prispaudžiamos prie kūno, kūnas šiek tiek siūbuoja į dešinę ir į kairę)

Kengūra taip greitai važiuoja
Kaip mano mėgstamiausias kamuolys.
(Vaikai sulenkia alkūnes ir pradeda atlikti lengvus šokinėjimo judesius į dešinę ir kairę, pirmyn ir atgal)

Čia yra gyvatė, ji gąsdina
(Dešinės rankos judesiai, panašūs į bangas)

Ir jis neprisileidžia prie savęs.
Ji šliaužia žeme
Šiek tiek vinguriuoja.
(Bulguojantys kūno judesiai)

O dabar ateina vakaras
Mūsų zoologijos sodas užmiega
Užmiega iki ryto
Mums laikas namo.
(vaikščiojimas)

Muzikinė ritminė mankšta "Žirafa"

Vaikai groja vaikiškais triukšmo instrumentais pagal Železnovos dainą „Žirafa“.

Svetlana Ryžova
Modeliavimo pamokos „Plastilino zoologijos sodas“ santrauka

« Plastilino zoologijos sodas»

Tikslas: vyresnių ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių gebėjimų ugdymas kuriant kolektyvinį darbą iš plastilino.

Programinės įrangos turinys:

Išbandykite būdus (konstruktyvus, skulptūrinis, kombinuotas) sukurti gyvūnų atvaizdus lipdymas.

Toliau mokyti perteikti gyvūnų savybes.

Šio proceso metu lavinkite smulkiąją rankų motoriką lipdymas kuriant gyvūno įvaizdį.

Sužadinkite teigiamas emocijas iš bendros veiklos ir jos rezultatų.

Ugdyti gebėjimą analizuoti savo darbą jo įgyvendinimo procese;

Ugdyti tikslų požiūrį į amatą; jūsų darbo vieta.

Medžiaga (redaguoti): plastilino, kamino, lenta už lipdymas(kiekvienam vaikui servetėlės.

Pamokos eiga:

Sveikinimo ritualas

Esu linksma stipri, drąsi

aš visada užsiėmęs verslu.

Aš necypiu, nebijau

Aš nekovojau su draugais!

Galiu žaisti, galiu važiuoti

Galiu skristi į mėnulį.

Aš ne verksmas, aš drąsus!

Ir apskritai aš esu puikus!

Vaikinai, pažaiskime žaidimą "Duok man žodį"

Išgirsti galingą trypimą? Matai ilgą bagažinę? Tai nėra stebuklinga svajonė! Tai afrikietiška. (dramblys).

Aukščiausias iš žvėrių -

Afrikos ilgaplaukis -

Vaikšto išdidžiai, kaip grafas,

Tai vadinama.

(žirafa)

Staiga pasigirdo baisus riaumojimas,

Išgąsdino visus aplinkinius paukščius.

Vaikšto narve, žiauriai pažeidžiamas,

Žvėrių karalius, trumpai...

(Liūtas)

Nerangus, šleivapėdystė,

Jis čiulpia leteną į duobę.

Kas čia? greit atsakyk!

Būtinai,.

(turėti)

Tai labai keistas sodas

Ten sėdi gyvūnai narvuose,

Jie tai vadina parku,

Parke žmonės ilsisi.

Yra prieglaudos, voljerai,

Už tvoros vaikšto žvėrys.

Kaip mes vadiname šį parką

O ar mes stebėsime gyvūnus?

(Zoologijos sodas.)

Kokie dar gyvūnai gyvena zoologijos sodas, žinai? (vaikų atsakymai)

Vaikinai, mes paruošėme teritoriją zoologijos sodas ir mes neturime pakankamai gyvūnų, kurie ten gyvens. Kaip manote, iš ko gali būti pagaminti gyvūnai? (vaikų atsakymai).

Pagalvokite, kokį gyvūną norėtumėte apakinti? Ant padėklo turiu gyvūnų figūrėles, pasiimkite gyvūną, kurį norėtumėte lipdyti.

Mokytoja kviečia vaikus užimti savo vietas.

Norėdami sužavėti bet kurį gyvūną, turime žinoti, ką visi gyvūnai turi bendro, kuo jie panašūs. (Apsvarstykite gyvūnų figūrėles).

Vaikinai, atkreipkite dėmesį į kūno dalis. Kokias kūno dalis turi gyvūnai?

Liemuo, galva. Kojos, ausys, uodega ir kt.

Pasakyk man, kokia liemens forma? galva? kojos? ausis? (ovalus, apvalus)

Kuri gyvūno kūno dalis yra didžiausia. Liemuo.

Vaikinai, pasakykite man, kaip jūs galite nulipdyti liemenį? (konstruktyvus)

Reikia paimti krūvą. Nupjauti plastilino gabalėliais, delnais sukamaisiais judesiais ridenkite rutulį, tada tiesiais judesiais iškočiokite ovalo formos plastilinas.

Yra ir kitas būdas lipdymas liemuo nulipdytas iš vientiso gabalo. Iškočiokite gabalėlį plastilino viena ranka ant kieto paviršiaus tiesiais judesiais į norimą formą, o tada supjaustykite arba modeliuokite su rietuve - pagrindas įvairus judesiai: atitraukti, sulenkti, pasukti, suspausti.

Išsiaiškinkite skirtingų gyvūnų kūno ir kitų dalių, kurias vaikinai nupieš, ypatybes.

Atkreipkite dėmesį, Pirma, galva yra pritvirtinta prie kūno, tada kojos, kojos. Ausys prie galvos, tada uodega. Sujungiant kiekviena dalis turi būti sandariai pritvirtinta.

V lipdymas naudojama daug pagalbinių įvaizdžio dekoravimo technikų. Būtent jie leidžia padaryti kiekvieną gyvūną unikalų.

Produktyvi veikla

Per lipdymas atkreipkite dėmesį į įvairių technikų naudojimą lipdymas, proporcijų perkėlimas, būdingos detalės.

Priminti, kad kai kurioms detalėms nurodyti reikia naudoti krūvą.

Kieno gyvūno figūrėlė tau patinka ir kodėl?

Susijusios publikacijos:

Integruotos kūno kultūros pamokos „Linksmasis zoologijos sodas“ konspektas Anotacija tiesiogiai švietėjiška veiklaįjungta fizinė kultūra integruojant edukacines sritis „Sveikata“, „Pažinimas“ ,.

Kompleksinės pamokos „Dangiškasis zoologijos sodas“ santrauka Tikslas: Suteikti vaikams informacijos apie žvaigždes ir žvaigždynus, jiems būdingus bruožus. Uždaviniai: 1. Supažindinti vaikus su kai kurių žvaigždynų simboliais.

Atviros pamokos „Zoologijos sodas“ santrauka Tikslai: Plėsti vaikų žinias apie laukinius gyvūnus, zoologijos sodą. Praturtinkite aktyvų ir pasyvų žodyną šia tema. Supažindinkite vaikus su juoda spalva.

Vyresniosios grupės vaikams su TNR „zoologijos sodas“ užsiėmimų santrauka Koregavimo ir ugdymo tikslai: Vaikų idėjų apie karštų šalių ir šiaurės gyvūnus išaiškinimas ir plėtojimas. Duotųjų žodyno išplėtimas.

Pamokos santrauka antroje jaunių grupėje „Zoo sodas“ Užduotys: - atkartoti vaikams pažįstamus laukinius gyvūnus; - ugdyti meilę gamtai, norą bendrauti su gyvūnais ir jiems padėti; - traukinys.

Kalbos raidos pamokos „Kelionė į zoologijos sodą“ santrauka Tikslas – skatinti kalbos raidą susitinkant su zoologijos sodo gyventojais; Uždaviniai: Edukaciniai: - įtvirtinti balsių skambesio sampratą;

Pamokos tikslas:

Aktyvinimas ir papildymas žodynas pamokos tema;

Idėjų apie laukinius ir egzotinius gyvūnus formavimas,

konstruktyvių gebėjimų ugdymas,

Smulkiosios rankų motorikos lavinimas,

Dėmesio, mąstymo, atminties, orientacijos-erdvinių santykių ugdymas,

Klausos ir regos analizatorių kūrimas,

Kūrybinės veiklos plėtra.

Pamokos eiga jaunesnėje darželio grupėje

1. Sveikinimai.

2. Dinaminė pauzė „Važiavome automobiliu“

Vaikai, šiandien lankysimės zoologijos sode. Zoologijos sode gyvena daug įvairių gyvūnų: tie, kurie gyvena mūsų miškuose – lokiai, vilkai, lapės, ir tie, kurie buvo atvežti iš toli – liūtai, drambliai, krokodilai, žirafos. Ir mes važiuosime automobiliu. Pasiruošę?

Dinaminė pauzė

Važiavome automobiliu (sukome rankomis, kurios „laiko vairą“.)

Atvykome į zoologijos sodą. BBC!

Jodinėjome ant žirgo (vaikai atlieka lengvus pritūpimus, ištiestos rankos, „laiko vadeles“)

Apvažiavome visus gyvūnus. Gop-gop-gop!

Važiavome garvežiu (rankos sulenktos per alkūnes, kairės ir dešinės rankų judesiai pakaitomis pirmyn ir atgal).

Ir mes grįžome.

3. Vystymasis vizualinis suvokimas— Kas slepiasi?

Medžiaga: Popelreiter figūrėlės

Kokie gyvūnai gyvena zoologijos sode?

4. Kalbos ir garso modeliavimo ugdymas. Sveikinimai.

Medžiaga: krepšelis su žaislais gyvūnams.

– Draugai, pasisveikinkime su zoologijos sodo gyventojais jų kalba. (Mokytojas surenka vaikus prie krepšelio ir pasiūlo pasirinkti bet kurį žaislą: šunį, liūto jauniklį, ežiuką, kačiuką... ir savo žaislo balsu pasisveikinti su kiekvienu, padėdamas kiekvienam vaikui rasti tinkamus žodžius, intonaciją ir išraiškingumas pasirinktam veikėjui apibūdinti.)

5. Masažo pertraukėlė "Ežiukas"

Medžiaga: masažo kamuoliukai.

(Sukite specialų guminį „ežiuką“ masažui arba švelniai bakstelėkite nagais)

Štai dygliuotas ežiukas

Kiek adatų jis turi

Jis bėga kojomis

Ir ošia su adatomis.

Bėga pirmyn atgal

Aš visada kutenu!

6. Mąstymo ugdymas.

Medžiaga: gyvūnų kortelės, žali ir geltoni nameliai

Zoologijos sode gyvūnai rinkosi iš visur. Kiškučiai, voveraitės, meškos – iš mūsų miškų, liūtai ir žirafos – iš Afrikos, o beždžionės – iš Brazilijos džiunglių. Žaiskime.

Žaidimas „Zoologijos sodo gyventojai“.

(Vaikai gauna atvirutes su gyvūnų – zoologijos sodo gyventojų atvaizdais. Visi išeina ant kilimėlio. Mokytojas uždeda dviejų namų (žalio ir geltono) atvaizdą.

Pranešama, kad dabar visi vaikai yra zoologijos sodo gyventojai. Skambant muzikai vaikai turėtų šokti ant kilimėlio, o muzikai nurimus – bėgti į „savo“ namus. Žaidimą galima pakartoti keičiantis nuotraukomis.)

7. Dėmesio ugdymas „Kieno uodega“

Medžiaga: darbalapis.

Vaikai, menininkas atėjo į zoologijos sodą piešti gyvūnų. Jis labai gerai pavaizdavo gyvūnus, o bėda ta, kad uodegas nupiešė atskirai. Padėkite man išsiaiškinti – kur yra kieno uodega.

8. Kalbos raida „Pasakyk maloniai“

Mūsų gyvūnai labai myli, kai juos meiliai vadina; lokys - meškiukas, dramblys - dramblys ir kt.

9. Susipažinimas su aplinką... Liūtas.

Mūsų pasivaikščiojimas po zoologijos sodą tęsiasi, pabūkime su šiuo gyvūnu. Štai jo šešėlis. Ar sužinojai, kas tai? Tai liūtas. Ar atpažinote jį iš storų karčių? Bet toks karčius randamas tik liūtams – tėčiams, liūtėms – motinos karčių neturi.

Liūtas vadinamas „žvėrių karaliumi“.

Liūtai mėgsta snūduriuoti ir ilgai tinginiauti. Jie puola tik tada, kai yra alkani arba kas nors bando juos įžeisti.

Liūtai yra plėšrūnai. Ką tai reiškia? Ką jie valgo ... ... mėsą?

Liūtai medžioja ne vieni. Jie gyvena didelėse šeimose.

Suaugę liūtai mėgsta žaisti su liūtų jaunikliais. Jie taip pat moko juos visko, kas svarbu liūtų gyvenimui.

10. Matematika. Kiek liūto jauniklių.

Medžiaga: darbalapis.

Liūto jaunikliai žaidė taip sunkiai, kad motina liūtė net negalėjo jų teisingai suskaičiuoti. Padėkime jai. (Teisingai sujunkite figūrą ir skaičių)

11. Motorinis žaidimas „Gyvatė ropoja“

Zoologijos sode taip pat yra didelė, ilga gyvatė. Jis juda sklandžiai, lėtai, visą laiką keisdamas kryptį.

(Vaikai rankomis suima už virvės ir pagal muziką seka suaugusią „gyvatę“).

12. Smulkiosios motorikos ugdymas. Saulė.

Medžiaga: apskritimas iškirptas iš spalvoto kartono, drabužių segtukai.

Kad gyvūnams zoologijos sode būtų šilta ir linksma, pagaminsime jiems giedrą saulę.

(Vaikai prisega skalbinių segtukus – spindulius ratu).

13. Geometrinės figūros... Gyenesh blokeliai.

Medžiaga: darbalapis.

O mūsų gyvūnai labai mėgsta sausainius, ir net viskas kitaip. Kokios formos ir spalvos sausainiai patinka liūtui, drambliui ir begemotui. Raskime jiems mėgstamą skanėstą.

14. Pirštų gimnastika "Krokodilas"

Kartą Nilo upėje

Plaukė didžiulis krokodilas.

Kitas pasirodė šalia,

Sušuko jam: "Palauk!"

(Kiekvienos rankos vaikai poromis jungia rodomąjį ir vidurinįjį, mažąjį ir bevardį pirštą. Pasirodo, du įsivaizduojami krokodilai, kurie plaukia, atidaro ir uždaro burną)

15. Muzikinis lauko žaidimas „Prie žirafos“.

16. Brėžinys. Tigro juostelės.

Medžiaga: darbalapis, dažai, teptukas.

Vaikai, pažiūrėkite, kas tai per gyvūnas? Tai tigras, bet jam labai patinka vaikščioti per lietų, todėl visos juostelės nusiplovusios. Tigras dėl to labai nusiminęs. Jis visą laiką liūdnas ir piktas. Padėkime jam ir nubrėžkime juosteles. Paimkite šepečius ir nubrėžkite linijas iš viršaus į apačią išilgai tigro, kad ant jo būtų dryžiai.

17. Atsisveikinimas.

Mokytojas organizuoja atsisveikinimą ant kilimo. Mokytojas ir vaikai sustoja ratu ir choru, tardami eilėraštį, laiku suploja rankomis.

Nors mums gaila atsisveikinti,

Pats laikas grįžti namo.

Ateisime čia dar kartą

Ir mokytis, ir žaisti.

Anastasija Gračevskaja

Veiklos rūšis: tiesioginis auklėjimas.

Amžiaus grupė: vyresni.

Tikslas: lavinti vaikų vaizduotę, kūrybiškumą. Išsiaiškinti apibendrintus gyvūnų atvaizdų kūrimo modeliavimo būdus. Lavina smulkiąją pirštų ir rankų motoriką, ugdo meilę gyvūnams, tikslumą dirbant su plastilinu, atkaklumą.

Medžiaga: plastilinas, modeliavimo lenta, rietuvės, servetėlė kiekvienam vaikui. Gyvūnų modeliavimas, zoologijos sodo žaisliniai gyvūnai.

Skaitymas grožinė literatūra KO Dmitrijevo „zoologijos sodas“.

GCD vedimas:

Pedagogas: - Vaikinai, aš turiu stebuklingą maišelį, pažiūrėkime, kas jame yra?

Mokytojas prieina prie kiekvieno vaiko su maišeliu ir paprašo pasiimti vieną gyvūną, o tada apie jį papasakoti.

1 vaikas: - tai tigras (turi keturias kojas, uodegą, turi oranžinį kailį su juodomis juostelėmis.

2 vaikai: - tai dramblys (turi kamieną, dideles ausis) ir kt.

Pedagogas: - Vaikinai, jūs prisiminėte ir teisingai apibūdinote visus gyvūnus mano stebuklingame maišelyje. Kur galima pamatyti šiuos gyvūnus?

Vaikai: - Zoologijos sode!

Pedagogas: - Dabar apakinkime su tavimi mūsų zoologijos sodą.

Pedagogas: - Dabar paruošime pirštus darbui, šiek tiek pažaiskime su jais:

Pirštų gimnastika:

Mūsų pirštai gali (suspausti ir atgniaužti kumščius)

Ir spausdinti bei rašyti (bakstyti pirštais į stalo paviršių)

Pieškite, lipdykite ir klijuokite (ore jie piešia, spaudžia ranką, tepa nuo savęs)

Kažką pastatyti ir sulaužyti

Jie niekada nežino (mojuoja rodomuoju pirštu, neigia)

Nuobodulys-nuobodulys (rodykite delnų nugarą ir viršų)

Jie užaugs ir taps (rankos per šonus į viršų)

Auksinės rankos (rodykite delnus).

Pedagogas: - Dabar kimbame į darbą.

Vaikai gauna diagramą, kurioje parodyta, kokia seka reikia atlikti darbą.

Vaikai lipdo gyvūnus. Mokytojas pagal poreikį suteikia individualią pagalbą.

Fizinė minutė.:

Vaikščiojame po zoologijos sodą

Ir ten sutinkame lokį,

Šis lokys yra šleivapėdis

Plačiai išskleiskite letenas

Dabar vienas, tada abu kartu,

Ilgą laiką trypimas vandeniu

Pirmyn iš po krūmo

Gudrus lapė žiūri

Mes pergudresime lapę

Bėgime ant kojų pirštų galų

Imituojame zuikį

Nejudrus, žaismingas

Bet žaidimas baigėsi

Mums laikas mokytis.

Pedagogas: - Vaikinai, dabar mes užbaigsime jūsų gyvūnus ir patalpinsime juos į mūsų zoologijos sodą.

Vaikinai, šiandien puikiai padirbėjote, sukūrėme nuostabų mini zoologijos sodą. Dabar pasakykite man, ar jums patiko mūsų pamoka?

Susijusios publikacijos:

Skulptūravimo pamokos „Skanėstai lėlėms“ santrauka. Udmurtų virtuvės patiekalai“ Meninis ir estetinis vystymasis. Modeliavimas. tema. Skanėstai lėlėms. (Udmurtų virtuvės patiekalai) Paskirtis. Tobulinti modeliavimo įgūdžius, supažindinti.

GCD santrauka vidurinės grupės „LEGO - Zoo“ vaikams Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga "Darželis№ 11 "Beržas" GCD santrauka vidurinės grupės vaikams Kūrėjas :.

GCD santrauka holistiniam pasaulio paveikslui formuoti „Lėlių lova“ vidutinio ikimokyklinio amžiaus grupėje. SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO UGDYMO ĮSTAIGOS FK SALMANOVOS GIMNAZIJA Tęstinės edukacinės veiklos KONSPEKTA in.

GCD santrauka rankų darbui vidurinėje grupėje „Dovanos lėlėms“ Tikslas: Sukurkite dovaną lėlėms iš makaronų. Uždaviniai: Ugdomasis: ugdyti gebėjimą suverti mažus ir didelius daiktus.

Atviro GCD apie jutiminio suvokimo formavimąsi santrauka su taikymo elementais pirmosios jaunesniosios grupės vaikams Tema: „Pamaitinkime.

Atviros skulptūros pamokos jaunesniųjų grupėje santrauka Tema "Skanėstai lėlėms" GBOU MASKAVOS MIESTO „Gimnazija Nr. 1272“ D / O „Vaikystės akademija“ Santrauka atvira klasė apie modeliavimą jaunesnėje grupėje Tema „Gerai.

GCD jogos užsiėmimo vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams „Lėlių teatras Karabas Barabas“ santrauka Tikslai: 1. Suteikti vaikams idėją apie jogos gimnastiką. 2. Ugdyti gebėjimus atlikti statinius pratimus, ugdyti tokias fizines savybes.